معاون فرهنگی-تبلیغی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان همدان:

اجرای طرح امین نوع یک با مشارکت حوزه علمیه خواهران همدان در مدارس

شناسه خبر : 98814

1399/09/05

تعداد بازدید : 21

اجرای طرح امین نوع یک با مشارکت حوزه علمیه خواهران همدان در مدارس
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان همدان در نشست صمیمی با معلمان با بیان این که اینکه تکلیف و وظیفه حوزه علمیه و آموزش و پرورش، تربیت انسان است، گفت: اجرای طرح امین نوع یک می تواند ما را برای رسیدن به این هدف بزرگ یاری رساند، زیرا که تلاش و تمرکز این طرح بر تربیت دینی دانش آموزان، تقدم تزکیه بر تعلیم و اهمیت بر ساحت معنوی ایشان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از همدان، مریم جان جان با اشاره به برگزاری نشست  با طلابی که در کسوت معلمی هستند، گفت: این نشست، جهت توجیه و تبیین اجرای طرح امین نوع یک در مدارس آموزش و پرورش بود.

وی در ادامه بیان داشت: در پی برگزاری چندین جلسه استانی برای اجرای طرح امین نوع یک در مدارس آموزش و پرورش، مدیریت حوزه علمیه خواهران استان همدان، تصمیم گرفت به منظور بهره مندی از تجربیات فعالان عرصه تعلیم و تربیت جهت اجرای مطلوب این طرح در سال تحصیلی آینده، این نشست صمیمی را برگزار کند.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان همدان افزود: ما در ادامه راه پرفروغ رهبر کبیر انقلاب، امام خمینی(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری، اگر به تربیت نیروهای انسانی سالم، متعهد و مومن نپردازیم و تمام همت خود را صرف پیشرفت عوامل فیزیکی و زیرساخت های مختلف آن ننماییم، شکست خواهیم خورد.

وی با اشاره به تعامل مطلوب کمیته های همکاری حوزه های علمیه خواهران با آموزش و پرورش استان تصریح کرد: با توجه به اینکه تکلیف و وظیفه، حوزه علمیه و آموزش و پرورش، تربیت انسان است، و در این زمینه هم سو با هم می توانند گام هایی مؤثر را بردارند، اجرای طرح امین نوع یک می تواند ما را برای رسیدن به این هدف بزرگ یاری رساند، زیرا که تلاش و تمرکز این طرح بر تربیت دینی دانش آموزان، تقدم تزکیه بر تعلیم و اهمیت بر ساحت معنوی ایشان است.

در این نشست ضمن بیان شاکله اصلی طرح، معلمین طلبه خواهر، نظرات و پیشنهادات جهت بهبود روند اجرای این طرح را بیان کردند و در پایان دو تن از اعضای شرکت کننده به عنوان عضو هیئت امنای مداس امین نوع یک شهر همدان برگزیده شدند.