مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان:

حمایت‌های مالی و معنوی از حوزه علمیه خواهران نیازمند عزم جدی است

شناسه خبر : 98810

1399/09/05

تعداد بازدید : 7

حمایت‌های مالی و معنوی از حوزه علمیه خواهران نیازمند عزم جدی است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان با بیان این که حوزه‌های علمیه خواهران نقش بی‌بدیلی در جامعه از جمله تربیت مادران و بانوان عالمه دارند، گفت: باید به صورت جدی از ایشان حمایت‌های مالی و معنوی صورت پذیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در همدان، ام کلثوم امیدی به همراه آقای ابوذر شریفی کارشناس حقوقی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور و حجت الاسلام سید سعید حسنی حلم مشاور برون سازمانی مدیریت حوزه علمیه خواهران در مدرسه علمیه حضرت زینب(س) شهرستان ملایر گفت: این حضور جهت بررسی حقوقی به منظور صیانت از اموال و مستقلات حوزه های علمیه خواهران انجام شده است.

وی در ادامه افزود: با توجه به این مسئله که حوزه های علمیه خواهران نقش بی بدیلی در جامعه از جمله تربیت مادران و بانوان عالمه دارند باید به صورت جدی از ایشان حمایت های مالی و معنوی صورت پذیرد.

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان همدان با اشاره به وقفی بودن برخی مدارس علمیه، تصریح کرد: لازم است که برای چنین مواردی تعیین تکلیف جدی صورت پذیرد تا مبادا معارضی در بحث وقف یا وراث بر سر این مدارس پیش آید.

وی در پایان گفت: بسترسازی و توسعه تعامل حقوقی با نهادهای ذی ربط امری لازم و ضروری است که مسئولان و متولیان حوزه‌های علمیه خواهران باید به آن توجه جدی داشته باشند تا بتوانند از کیان حوزه های علمیه حمایت کنند.