امروز یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

رزمایش مومنانه موجب فراگیرشدن همدلی می شود. یکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۹:۱۹

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها)همدان:
رزمایش مومنانه موجب فراگیرشدن همدلی می شود. تعداد بازدید: ۲۴

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) همدان انجام رزمایش های کمک مومنانه و مواسات را عامل فراگیر شدن مفهوم همدلی و مهربانی به همنوعان دانست.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) همدان ، خانم شهرزاد خرازی ، از پنجمین دوره رزمایش مواسات همدلی مومنانه در سالروز شهادت مولی الموحدین حضرت امیر المومنین (علیه السلام) در مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) همدان خبر داد.
خرازی در این باره گفت: مقام معظم رهبری،حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ، ماه رمضان را ماه انفاق و ایثار و کمک به مستمندان برشمرده اندو با پیشنهاد حکیمانه رزمایش گسترده‌ای در کشور ، برای مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا ، فرصت همدلی و همراهی برای مواسات – که خود یک رزق الهی و توفیق بالایی است- را به مومنان یاد آور شدند.
وی هدف از ادامه این پویش را ، فراگیر شدن مفهوم مواسات در جامعه‌ی اسلامی برشمرد و افزود: در بیان رهبر انقلاب اسلامی، مواسات یعنی «همراهی کردن و کمک کردن به برادر مؤمن در همه‌ی امور. اینکه انسان وظیفه  خود بداند؛ کمک فکری، کمک مالی، کمک جسمانی و ... را در توان خود  از مومنان دیگر مضایقه نکرده و هیچ خانواده‌ای از خانواده‌های مسلمان و هم‌میهن و محروم را با دردها و محرومیت‌ها و مشکلات خود تنها نگذاریم.                                                       
خانم خرازی در ادامه تاکید کرد: در این راستا مدرسه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) همدان پنجمین رزمایش مواسات مومنانه خود را در سالروز شهادت بزرگ مرد جود و سخاوت حضرت علی (علیه السلام) ،با تهیه و توزیع 50 بسته از اقلام حمایتی ،هر بسته ،به ارزش 200 هزار تومان در میان اقشار آسیب پذیر و نیازمندان انجام داد.
وی در پایان گفت: ان شاءالله با لطف پروردگار متعال، عنایات اهل بیت(علیهم السلام) و توجه ویژه ی قطب عالم امکان حضرت امام زمان(عج) و همدلی و همیاری آحاد ملت شریف ایران ، از این دوران سخت به سوی فردایی روشن و امیدبخش عبور می کنیم و تنها خاطرات مهربانی ها و دستگیری ها به عنوان نماد استقامت و صبوری ملت ایران در تاریخ پرشکوه این کشور ماندگار می شود.

مديرت حوزه علميه خواهران استان همدان

مدیریت حوزه علمیه خواهران استان همدان