امروز یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حضور طلاب در فضای مجازی بسیار ضروری است. یکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۸:۵۴

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها)همدان:
حضور طلاب در فضای مجازی بسیار ضروری است. تعداد بازدید: ۱۶

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) همدان بااشاره به فرمایش حضرت امام خامنه ای(دامت برکاته) بر اهمیت فضای مجازی، حضور جدی طلاب و تبلیغ در این فضا را ضروری و از ابزارهای موثر تبلیغی دانست.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها)همدان ، خانم شهرزاد خرازی ،از فعالیت مبلغان در فضای مجازی با راه اندازی کانال های فرهنگی –تبلیغی  (رواق و سربازان امام عصرعجل الله تعالی) در ایام ماه مبارک جهت بهره مندی طلاب و عموم بانوان خبر داد.
خانم خرازی در این باره گفت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، فعالیت های فرهنگی، تبلیغی و قرآنی ماه مبارک رمضان شکل دیگری به خود گرفته و در این راستا با اولویت قرار دادن حفظ سلامتی عموم بانوان، با استفاده از ظرفیت‌های موجود در کانون دانش آموختگان مدرسه، برنامه‌های معنوی این ماه در فضای مجازی به شکلی متفاوت ممکن انجام گرفت و با استفاده از این بستر، آداب و آیین‌های ماه مبارک رمضان ، امسال پررنگ‌تر از گذشته دنبال می‌شود.
وی در ادامه افزود: کانال "رواق"  با آدرس  alzahra_hamedan@ و سربازان امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)» در پیام رسان داخلی  ایتا با ارائه گنجینه هایی از معارف اسلامی ،مفاهیم قرآنی و مباحث اعتقادی ،سبک زندگی و... راه اندازی و با هماهنگی سازمان تبلیغات لینک  "رواق" در اختیار بانوان مبلغ غیر حوزوی و مجالس آنان قرار گرفت.
معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) با اشاره به لزوم حضور طلاب در فضای مجازی افزود:این کانال تبلیغی که با عضویت بیش از سیصد و شصت نفر شروع به کار نموده ،مباحث زیر را ارایه نموده است:
-برگزاری  برنامه های تفسیری و معارف قرآنی برای بزرگسالان در فضای مجازی با حضور نماینده ولی فقیه در استان جناب آیت الله شعبانی
- جلسات تفسیری قرآن کریم روزانه  توسط خانم مبارکی
- اجرای ختم قرآن های گروهی توسط مبلغین  و کانال های عمومی
- برگزاری جلسات اخلاقی با استفاده از صوت اساتید اخلاق مدرسه و بزرگان در خصوص برکات ماه مبارک (بارگذاری در گروه مبلغین ) وبرگزاری مسابقه از متن جلسات اخلاقی
- برگزاری جلسات  5 دقیقه ای درمان وسواس  توسط خانم مجذوبی
- برگزاری جلسات 5دقیقه ای با موضوع پیشگیری از اعتیاد توسط خانم فاطمه عزیزی
- برگزاری جلسات 5 دقیقه ای نهج البلاغه با موضوع خطبه متقین ،توسط خانم صدیقه شعبانلو
- برگزاری جلسات مهندسی فرهنگی پاکدامنی با صوت استاد صافی
- برگزاری ختم قرآن بصورت تحدیر و تحقیق
-برگزاری مراسم سخنرانی،مناجات خوانی،مداحی  و احیاء شبهای قدر به صورت مجازی
 -استفاده از کلیپ ها ی کوتاه اثر گذار ویژه ایام  ماه مبارک در فضای مجازی
پاسخگویی به سوالات شرعی بانوان و مشاوره در ساعات صبح و بعد از ظهر به صورت مجازی
وی در پایان با اشاره به ختم قرآن حضوری در مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) همدان توسط کادر گفت: با رعایت فاصله گذاری اجتماعی خواهران همکار هر صبح گاه یک جزء قرآن را ختم شده و خواهران مشاوره و مبلغ ،همه روزه پاسخگوی سوالات و شبهات عموم هستند.

مديرت حوزه علميه خواهران استان همدان

مدیریت حوزه علمیه خواهران استان همدان