امروز یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

شهید مطهری سرمنشا روشنگری دینی است یکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۳:۱۱

مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان:
شهید مطهری سرمنشا روشنگری دینی است تعداد بازدید: ۱۹

مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان شهید مطهری را سرمنشا روشنگری دینی دانست.

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان همدان ، خانم دکتر ام کلثوم امیدی در دیدار با آیت الله شعبانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر همدان به مناسبت گرامیداشت هفته معلم بیان کرد: شهید مطهری خدمات بسیار زیادی به جامعه علمی کشور داشته است، همچنین ایشان در زمینه های بسیاری قلم زد و سخنرانی و روشنگری کرد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان ادامه داد: علامه مطهری شخصیتی است که عظمت ها و فضیلت های متعدّدی را در خود گنجانده به صورتی که مجموع این عظمت ها و فضیلت ها از ایشان یک شخصیت استثنایی و بسیار خاص ساخته است.

آیت الله شعبانی نماینده ولی فقیه در همدان در ادامه بیان کرد: حضرت ابراهیم (علیه السلام) از پیشگاه خداوند متعال درخواست میکند که " پروردگارا! به من علم و دانش و حق بينى مرحمت فرما و مرا به صالحان ملحق كن" (رَبِّ هَبْ لِي حُكْماً وَ أَلْحِقْنِي بِالصَّالِحِينَ).

وی افزود: 2 نوع علم وجود دارد که شامل علم عام که همه مردم دنیا می توانند به آن دسترسی پیدا کنند مانند پیشرفتی که در علوم همه دنیا ایجاد شده است و مسلمان و کافر یکسان به آن دسترسی دارند و همچنین علم خاص مومنین و از رزق های معنوی می باشد که شامل هر فردی نمی شود و علوم دینی و اسلامی جزء این علوم هستند بنابراین تدریس چنین علوم معنوی نیز دارای درجات بالا و ارزشمندی است.

مديرت حوزه علميه خواهران استان همدان

مدیریت حوزه علمیه خواهران استان همدان