مدیرحوزه علمیه خواهران استان همدان

مجازی شدن فرآیند آموزشی حوزه های علمیه خواهران

شناسه خبر : 90138

1399/01/03

تعداد بازدید : 125

مجازی شدن فرآیند آموزشی حوزه های علمیه خواهران
مدیرحوزه علمیه خواهران استان همدان از مجازی شدن فرایند آموزشی حوزه های علمیه خواهران استان همدان خبر داد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان خانم دکتر امیدی با اشاره به انتشار ویروس کرونا در سطح کشور و تعطیلی کلیه  مدارس علمیه و موسسات آموزش عالی حوزوی اظهار کرد: به جهت پیشگیری از شیوع هر چه بیشتر این ویروس و کاهش تبعات ناشی از تعطیلی کلاس های حضوری طلاب ،  فرایند آموزشی حوزه های علمیه به صورت مجازی پیش می‌رود و طلاب دروس خود را به صورت غیر حضوری می گذرانند.
خانم امیدی بیان داشت :به همین جهت ضمن هماهنگی با مدیران و معاونین آموزش مدارس جهت نظارت هر چه بیشتر ، بر ارائه دروس به صورت مجازی تاکید نموده و خواستار جدیت هر چه بیشتر در این امر شدند.
وی ادامه داد با هدف اجرایی شدن این موضوع ،گزارش نحوه  فعالیت تمامی مدارس  و همکاری اساتید و طلاب استان را بررسی و  پیگیر رفع مشکلاتی از قبیل هزینه های اینترنت و عدم دسترسی به آن برای تعدادی از طلاب  و اساتید بوده  و جهت استفاده از ظرفیت اساتید  در صدد بارگذاری تمامی فایل های صوتی آموزشی به تفکیک دروس در هر مدرسه بوده تا لینک ان را در اختیار سایر مدارس قرار دهد. همچنین جهت تبادل نظرات و تجربیات از ظرفیت علمی تعدادی از اساتید جهت کیفیت بخشی هر چه بیشتر آموزش مجازی استفاده نمودند.