مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها)همدان

تاثیر چهره‌های مذهبی و انقلابی در ترویج پیام های اجتماعی- فرهنگی جامعه انکارناشدنی است

شناسه خبر : 90031

1398/12/27

تعداد بازدید : 151

تاثیر چهره‌های مذهبی و انقلابی  در ترویج پیام های اجتماعی- فرهنگی  جامعه انکارناشدنی است
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) همدان چهره‌های مذهبی و انقلابی در ترویج پیام های اجتماعی- فرهنگی جامعه را موثر دانست.

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) همدان ، خانم طاهره افشین زاد از حضور جهادی این مدرسه در مقابله و پیشگیری با ویروس کرونا خبر داد.

خانم افشین زاد گفت:با هدف ترویج اقدامات آموزشی و فرهنگی و در راستای خدمت به همنوعان در مقابله با ویروس کووید 19،  خواهران طلبه، مبلغ، اساتید و دانش آموختگان مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) همدان، در مشارکت کم نظیری ،با اعلام آمادگی و حضور در صحنه ، شگفتی آفریدند.

وی افزود:تاثیر چهره‌های مذهبی و انقلابی  در ترویج پیام های اجتماعی- فرهنگی  جامعه را نمی توان نادیده گرفت، از این رو  خواهران مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها  به صورت جهادی و کاملا شخصی اقدام به مشارکت و فعالیت های ذیل  نمودند:

۱- مشارکت در دوخت ماسکهای پارچه ای با کانون قرآن و عترت دانشگاه بوعلی سینا.

۲- مشارکت در تهیه و توزیع دستکش یکبار مصرف با طلایه داران سپاه بصورت تهیه لوازم اولیه، تهیه و توزیع آن.

۳-جمع آوری کمکهای نقدی در جهت تهیه مواد لازم ضدعفونی کننده برای استفاده  در سطح معابر و گند زدایی آن با همکاری حوزه برادران

۴- آموزش عموم مردم بصورت حضوری ( پایگاها، معابر) و غیر حضوری در گروهها و کانالهای تحت اختیار

۵- ایجاد روحیه و نشاط در سطح اقشار مختلف به منظور کاهش استرس ناشی از شیوع بیماری کرونا در فضای مجازی.

۶- همکاری با سازمان تبلیغات اسلامی بمنظور تشکیل اتاق فکر در زمینه بحران کنونی (ساماندهی تجهیزات تهیه شده، برنامه ریزی استانی درجهت ایجاد روحیه نشاط و شادابی اقشارمختلف، برگزاری مجازی مراسمات مذهبی  در اعیاد شعبانیه و ...)

۷- اعزام چند تن از خواهران مبلغه جهت آموزش دیدن درمسأله تکفین و تدفین  فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا ، به سازمان تبلیغات اسلامی با حضور آقای طاهری از قم.

8- فعالیت گسترده در فضای مجازی جهت آشنا کردن گروههای مختلف مردم با ویروس ،طرق مقابله با آن، راههای پیشگیری و درمان، و ...

9-دوخت لباس(فرم پرستاران بخش کرونا)توسط طلاب ومبلغین این مدرسه.

10-جمع آوری وتهیه وتوزیع بسته های حمایتی جهت اقشار آسیب پذیر جامعه