مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان:

اقدام بازاریان همدان در بخشش اجاره ها مصداق عینی مجاهدت بود

شناسه خبر : 89975

1398/12/26

تعداد بازدید : 119

اقدام بازاریان همدان در بخشش اجاره ها مصداق عینی مجاهدت بود
مدیر حوزه‌ خواهران استان همدان گفت: بازاریان همدان مجاهدانی هستند که بدون هیچ چشم‌داشتی اقدام به عمل خداپسندانه بخشش اجاره ها کردند.

مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان همدان سرکارخانم دکترامیدی، با حضور در جمع مالکان و بازاریان دو مرکز خرید مهستان و سعیدیه که هفته پیش اجاره بهای یک ماه خود را به مستأجرانشان بخشیدند، اظهار کرد: بر خود وظیفه دانستیم که قدردان این حرکت بزرگ بازاریان همدان باشیم.

خانم امیدی ادامه داد: جامعه ما مملو از ایثارگرانی است که با گذشت خود باعث رشد کشور شدند و این گذشت شما نیز زمینه رشد استان همدان را به قطع یقین فراهم خواهد آورد.

امیدی با بیان اینکه شرایط جامعه کنونی نیازمند یک ایثار اجتماعی است، ابراز کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا عده‌ای به صورت قهری دچار مشکلات اقتصادی شدند و در سطح کلان وضعیت اقتصادی مردم مطلوب نیست و چشم کسبه به یک ماه پایانی سال بود و براساس آن کالا خریداری کرده بودند که با این پیشامد متضرر شدند.

وی خاطرنشان کرد: حرکت شما مصداق عینی همدلی بود و باید بگویم مجاهدانی هستید که بدون هیچ چشم‌داشتی اقدام به این عمل خداپسندانه کردید، از این رو اجر عظیم در نزد خداوند خواهید داشت و مهر ایثار و گذشت بر پیشانی شما در روز قیامت زده خواهد شد.

مشاغل خرد و بازاریان دچار خسارت مالی شده اند

حجت‌الاسلام حسنی‌حلم، مشاور برون‌سازمانی مدیر حوزه‌ علمیه  خواهران استان همدان نیز اذعان کرد: محل صبر در شرایط و سختی‌ها است و غیراز آن معنایی برای صبر متصور نیست؛ در حادثه شیوع بیماری کرونا عده زیادی از مشاغل خرد و بازاریان دچار خسارت مالی شدند که صبر این افراد از روی ناچاری است اما ارزشمند است.

وی افزود: نوع دیگری از صبر دارای ارزش چند برابری است که صبر مالکان مبنی بر بخشش اجاره بهای خود از این دسته است، چراکه صبر آنها از روی ناچاری نیست، بلکه از روی مناعت طبع و نیک‌اندیشی است.

حجت‌الاسلام حسنی‌حلم بیان کرد: مالکان و بانی‌های این اقدام، صبر بر نعمت را در پیش گرفتند و از حق قانونی و شرعی خود چشم‌پوشی کردند، لذا این عمل بسیار نیک است.