مدیر حوزه علمیه خواهران همدان:

مدارس علمیه خواهران دروس را غیر حضوری ارائه می‌دهند

شناسه خبر : 89948

1398/12/24

تعداد بازدید : 138

مدارس علمیه خواهران دروس را غیر حضوری ارائه می‌دهند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان از مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) ملایر بازدید کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان همدان در بازدید از مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) ملایرگفت: با توجه به شرایط پیشامده و شیوع بیماری کرونا ویروس مدراس علمیه خواهران دروس را به صورت غیرحضوری ارائه می‌کنند.
ام‌کلثوم امیدی، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان همدان در ادامه بازدید سرزده از مدرسه علمیه حضرت زینب(س) بازدید کرد و ضمن خداقوت به کادر این مدرسه اظهار داشت: حوزه خواهران مولود انقلاب اسلامی است و امروز بانوان در هر شرایطی به راحتی می‌توانند در حوزه‌های علمیه به تحصیل علوم دینی بپردازند.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط پیشامده و شیوع بیماری کرونا ویروس مدراس علمیه خواهران دروس را به صورت غیرحضوری ارائه می‌کنند، به این صورت که صوت تدریس دروس در اختیار طلاب قرار می‌گیرد لذا مدارس باید در این امر بسیار تلاش کنند تا طلاب بتوانند دروس خود را در این شرایط با موفقیت بگذرانند.
پروانه ترکمان اسدی، مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب(س) در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در همدان، درخصوص فعالیت‌های این مدرسه اظهار کرد: مدرسه علمیه حضرت زینب(س) در سال 1360 توسط حجت‌الاسلام و المسلمین سید رضا فاضلیان تأسیس شد و از سال 1376 تحت نظر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه قریب 17 استاد در این مدرسه علمیه مشغول تحصیل هستند، ادامه داد: هم‌اکنون قریب160  طلبه درحال تحصیل هستند که در 5پایه تحصیل می‌کنند و از این تعداد 20 طلبه در حال تدوین پایان‌نامه و پایان دوره تحصیل هستند.
خوشبختانه مدرسه علمیه حضرت زینب(س) ملایر با کلیه نهادها و ارگان‌های این شهرستان تعامل دارد و به عنوان عضو شورای اداری فرمانداری، شورای فرهنگی و شورای امر به معروف فرمانداری در جلسات حضور فعال دارد.
وی در ادامه سخنان خود تعیین تکلیف سند مدرسه با اداره اوقاف و تأمین هزینه یادمان مقبره شهید گمنام مدفون در این مدرسه را از مسئولین خواستار شد.