مدیر حوزه علمیه خواهران همدان:

هدف حوزه های علمیه تربیت انسان‌هایی مهذب، متخصص و کارآمد می باشد.

شناسه خبر : 89947

1398/12/24

تعداد بازدید : 118

هدف حوزه های علمیه تربیت انسان‌هایی مهذب، متخصص و کارآمد می باشد.
مدیرحوزه علمیه خواهران استان همدان هدف اصلی حوزه های علمیه را تربیت انسان‌هایی مهذب، متخصص و کارآمد دانست.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان همدان طی بازدید سرزده از مدرسه علمیه معصومیه شهرستان نهاوند با ابراز رضایتمندی از مدیریت این مدرسه اظهار کرد: مدرسه علمیه معصومیه از مدارسی است که با تلاش وافر کادر مدیریت آن توانسته است به جایگاه مطلوبی در حیطه آموزشی، پزوهشی و فرهنگی برسد.
خانم امیدی ادامه داد: سیاست‌های کلی حاکم بر حوزه‌های علمیه خواهران بنا بر مصوبات شورای عالی حوزه‌های علمیه اعمال می‌شود و هدایت، نظارت و ساماندهی این قلمرو بر عهده مسئولان آن است.
وی بیان کرد: هدف، تربیت انسان‌هایی مهذب، متخصص و کارآمد و ارتقای نیروی انسانی در سه عرصه‌ی اخلاقی، علمی و مهارتی در حوزه مأموریت‌ها و ساختارهای اداری مرکز، مدیریت‌های استانی و واحد‌های تربیتی به شیوه جهادی است.
وی خاطرنشان کرد: ساختار فیزیکی این مدرسه زیبا است و روح معنویت در این مدرسه هر فردی را متأثر می‌کند اما نیازمند نگهداری ویژه و انجام تعمیرات است که انجام کاشی‌کاری سر در کلاس‌ها و سنگ فرش حیاط آن مهم‌ترین اقدامی است که باید انجام شود.
معصومه بحیرایی، مدیر مدرسه علمیه معصومیه شهرستان اظهار کرد: در سال ۱۳۸۴ مدرسه علمیه معصومیه توسط موسس و هیات امناء تأسیس شد که تاکنون 250 طلبه وارد این مدرسه شده اند که از این تعداد؛ ۱۰۵ طلبه فارغ التحصیل شده‌ و مابقی آنها در حال تحصیل هستند. همچنین برخی از طلاب فارغ التحصیل سطح ۲ این مدرسه، هم اکنون در مقاطع عالی مدارس سطه 3 مشغول به تحصیل میباشند
بحیرایی عنوان کرد: بسیاری از اساتید کنونی مدرسه از طلاب رشد یافته مدرسه معصومیه شهرستان نهاوند هستند و خوشبختانه شاهد ۳۵ پایان نامه برتر فارغ التحصیلان این مدرسه هستیم.
وی درباره فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی مدرسه معصومیه گفت: در ماه رمضان بیش از ۴۶ نفر از طلاب در روستاهای شهرستان فعالیت کردند و شاهد بودیم که طلاب در روستاهایی حضور داشتند که حتی نام برخی از روستاها را بار اول بود می‌شندیم و فاصله زیادی از شهر داشتند اما طلاب با صبر و اشتیاق به تبلیغ در این روستاها مشغول شدند.