بقای یک ملت با بصیرت انقلابی و معرفت دینی محقق می شود

شناسه خبر : 89839

1398/12/19

تعداد بازدید : 112

بقای یک ملت با بصیرت انقلابی و معرفت دینی محقق می شود
محمد ربانی کارشناس سیاسی در نشست بصیرتی گفت: بقای یک ملت با بصیرت انقلابی و معرفت دینی محقق می شود و همگان باید به این امر توجه لازم را داشته باشند.

نشست بصیرتی با حضور جانشین سپاه ناحیه شهرستان فامنین در مدرسه علمیه الزهرا(س) شهرستان فامنین برگزار شد.سرگرد هادی ربانی در جلسه ای که با حضور مبلغین،طلاب و اساتید مدرسه برگزار شد عنوان کرد: بصیر کسی است که چون بشنود، بیندیشد واز عبرت ها بهره مند گردد. بصیرت ،بینشی برآمده از شناخت صحیح و دقیق ،همراه با ایمان و باور قلبی است به شرط آنکه وسوسه های نفسانی و شیطانی و حیوانی در آن اثری نداشته باشد و مصداق حق را درست تشخیص دهد.

وی افزود: لزوم آگاهی و بصیرت در خواص این است که باید از خودمان شناخت کافی داشته باشیم تا بتوانیم از هلاکت نجات یابیم. بقای یک ملت به معرفت دینی و بصیرت انقلابی است. اطاعت از ولی فقیه وظیفه ی همه مردم ایثارگر و  پایبند به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و باید پاسدار این ارزش ها باشیم.

جانشین سپاه ناحیه فامنین گفت: درگذشته دو دیدگاه غربی، کاپیتالیستی یعنی سرمایه داری ودگاه شرقی: سوسیالیستی یعنی کمونیستی وجود داشت:بر اساس این دیدگاه ها، جهان بلوک بندی شده بود و هر طرز فکر غیر این دو بود باید از بین می رفت.

امام خمینی(ره) ایدئولوژی و تفکر جدید را مطرح کردندکه نه شرقی و نه غربی ، جمهوری اسلامی که غرب و شرق الزاما حیات جامعه نیست.

وی اذعان کرد: امام و مستضعفین در برابر جریان استکباری به پا خواستند که سرمایه داران بخاطر حفظ منابع مادی اقدام به مقابله و رفع نظریه امام نمودند، خواستند انقلاب را به زمین بزنند، با حذف فیزیکی انقلاب و ایجاد نا امنی ها یا استفاده از اهرم صدام و با متلاشی کردن از درون به مقابله پرداختند.

ربانی با اشاره به مباحث ناآرامی های اخیر، فتنه حالت گرد و غبار است که تشخیص داده نمی شود. در این چند سال از پیروزی انقلاب اسلامی ما هر ده سال گرفتار فتنه بودیم و اگر بصیرت مردم و آگاهی های به موقع ولایت نبود ما نمی توانستیم از فتنه نجات یابیم . تشخیص بهنگام و زمان شناسی و دشمن شناسی بسیار مهم است.

سرگرد ربانی تصریح کرد: مولفه های بصیرت همان شناخت یقینی، ایمان و باور قلبی ، مهار گرایش های منفی و تشخیص مصداق حق است. مهمترین کار ائمه (ع) بصیرت افزایی بود و طلاب هم باید با پیروی از ائمه اطهار (ع) و بیانات و منویات مقام معظم رهبری مهمترین کار خود را بصیرت دادن به مردم قرار دهند. حتی اگر در این راه جان خود را فدا کنند، باید به دنبال بالا بردن بصیرت مردم باشند.