امروز جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹

برگزاری مراسم هفتمین روز درگذشت استاد اخلاق حوزه علمیه الزهرا مرحومه مغفوره خانم افلاکیان پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۸:۱۶


برگزاری مراسم هفتمین روز درگذشت استاد اخلاق حوزه علمیه الزهرا مرحومه مغفوره خانم افلاکیان تعداد بازدید: ۴۶۵

غم هر مصیبتی را نتوان به جان خریدن                           مگر از زبان یاران همه تسلیت شنیدن

معاونت فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه الزهرا(س)، خانم خرازی از برگزاری مراسم هفتمین روز درگذشت مبلغ توانمند، استاد اخلاق و مدرس مدارس علمیه خواهران مرحومه مغفوره سرکار خانم محدثه افلاکیان گزارش داد.

خرازی گفت: مصیبت از دست دادن خانم افلاکیان غم بزرگی است که حوزه علمیه الزهرا(س) را سیاه پوش کرد. خبر ناگهانی رحلت استاد وارسته و مجاهد خستگي ناپذير قلوب مدیر،کادر، اساتید، مبلغین و طلاب را داغدار کرد. لذا در هفتمین روز از درگذشت خانم افلاکیان خطيب توانا و متواضع حوزه علمیه مراسم یادبودی برای ایشان برگزار شد.

این مراسم روز یکشنبه 23/5/97 از ساعت 17 الی 20 در سالن اجتماعات مدرسه علمیه الزهرا(س) و در جمع خانواده محترم ایشان، بازماندگان،مسئولین مرکز مدیریت منطقه همدان، مدیران حوزه های علمیه استان،کادر مدرسه الزهرا، طلاب و مبلغین و دوستان و آشنایان آن مرحومه برگزار شد.

شایان ذکر است که مرحومه محدثه افلاکیان مبلغ نمونه استانی در سال 88، مربی نمونه قرآنی در مکتب نور همدان در سال 90، استاد اخلاق مدرسه علمیه الزهرا(س)، مدرس حوزه های علمیه خواهران، بسیجی فعال در سازمان بسیج طلاب، مشاور مدرسه علمیه فدک، مشاور مدارس آموزش و پرورش و سرمربی نمونه حلقه های صالحین در استان بود. ضایعه درگذشت این عزیز برای جامعه طلاب و مبلغین بسیار سخت و سنگین می باشد.

این مراسم با تلاوت مجلسی قرآن کریم توسط قاری نوجوان آقای یاسین غیاثی آغاز شد و پس از مزین شدن مجلس یادبود این عزیز از دست رفته به آیات نورانی قرآن کریم، حجت الاسلام و المسلمین افشار به ایراد سخن پرداخت. حجت الاسلام افشار پس از عرض تسلیت و تعزیت به حضار و بازماندگان این استاد بزرگوار به تفسیر آیه 316 آل عمران پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین افشار گفت: کلُّ نَفسٍ ذائِقَةُ المَوتِ یعنی هر بهاری را خزانی در پی است و هر راهی را پایانی و آنچه انسان از این دنیا با خود می برد فقط تقوا و عمل صالح است.

ایشان در ادامه توضیح داد: مرگ پایان کار نیست، شروع کار است. اگر حقیقی‌ترین حقیقت عالم، خداست و با مرگ به سوی خدا می‌رویم؛ پس تازه با مرگ به سوی حقیقی‌ترین حقیقت می‌رویم؛ حجت الاسلام افشار توصیه کرد در 2 حالت انسان باید به زیارت اهل قبور برود اول زمانی که در زندگی توفیق یافت و موفق شد باید به زیارت اهل قبور برود تا مبادا مغرور شود و از مرگ غفلت کند و دوم در وقت سختی و تنگنا باید به زیارت اهل قبور برود تا با یاد مرگ و معاد بتواند سختی ها را تحمل کند.

حجت الاسلام افشار به ادله عقلی اثبات معاد اشاره کرد و با توضیح ادله بقاء روح، عدل و حکمت الهی و توضیح اینکه معاد وجود دارد و همه ما دیر یا زود طعم مرگ را خواهیم چشید، صحبت های خویش را پایان برد.

در ادامه مراسم، خواهران همراه با مداح محترم خانم جلیلی زیارت عاشورا را قرائت کردند تا فیض و بهره ای از این مجلس به روح پاک مرحومه افلاکیان عاید و واصل شود ان شاءالله.

در پایان این مراسم خواهران از بیانات حجت الاسلام و المسلمین فاضلیان بهره بردند. حجت الاسلام فاضلیان با اشاره به مناقب مرحومه افلاکیان به بازماندگان ایشان، مدیریت حوزه، کادر و اساتید و طلاب و مبلغین تسلیت عرض کرد. ایشان با اشاره به اینکه مرگ سرنوشت حتمی همه انسان هاست گفت: آنچه در قیامت از انسان پذیرفته می شود عمل خالص است. در محضر عدل الهی بزرگی و کوچکی عمل لحاظ نمی شود بلکه به میزان اخلاص عمل، پاداش داده می شود.

ایشان در ادامه خانواده مرحومه افلاکیان را به صبر دعوت کرده و گفت: گاهی خداوند انسان را به سختی مبتلا میکند و در پی این سختی انسان را آزمایش میکند و به کسانی که سربلند بیرون آیند مقام صابرین را عطا می فرماید. ضایعه ی درگذشت خانم افلاکیان آزمایش الهی است که ان شاءالله همه بازماندگان از این امتحان سربلند و صبور بیرون آیند. و ان شاءالله خداوند متعال خانم افلاکیان را افلاکی کرده و با انبیا محشور نماید.

    مديرت حوزه علميه خواهران استان همدان

    مدیریت حوزه علمیه خواهران استان همدان