امروز شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری نشست بهداشت و سلامت جسمانی زنان در حوزه علمیه الزهرا سلام الله علیها شهرستان همدان چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵:۳۲


برگزاری نشست بهداشت و سلامت جسمانی زنان در حوزه علمیه الزهرا سلام الله علیها شهرستان همدان تعداد بازدید: ۴۰۲

معاونت فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه الزهرا(س)همدان از شرکت طلاب، اساتید، کادر، مبلغان و دانش آموختگان این مدرسه در جلسه بهداشت و سلامت جسمی زنان در روز چهارشنبه 1/9/96 در مدرسه علمیه الزهرا(س) خبر داد.

خانم خرازی در این باره گفت: در راستای اهمیت به سلامت بانوان و ارتقای علمی طلاب در جهت توجه به نقش رعایت بهداشت فردی در سلامت جسمانی ، مدرسه علمیه الزهرا(س) با هماهنگی مرکز خدمات حوزه های علمیه جلسه بهداشت و سلامت جسمی زنان با حضور خانم دکتر سلیمانی رابرگزار نمود.

در این جلسه دکتر سلیمانی به بیان اهمیت توجه به سلامت جسمانی و پیشگیری قبل از ابتلا به بیماری پرداخت و گفت: سلامت جسم و روان به عنوان یک ویژگیاز اهمیت خاصی برخوردار است.ولی برای زنان با توجه به ظرافت و حساسیت آنها (پذیرش نقش همسری و مادری)موضوعی قابل توجه است. بنابراین زنان باید برای ارتقای سلامت خود بکوشند. ارتقای سلامت عبارت است از فرآیند توانمند سازی افراد جهت افزایش تسلط بر سلامت خود و بهبود آن.

دکتر سلیمانی افزود: زنان در مقایسه با مردان به علت تفاوت جنسیتی نسبت به خطرات محیطی آسیب‌پذیرترند و البته علت تفاوت فقط جنسیت نیست، بلکه تفاوت نقش اجتماعی آنها در جوامع مختلف تأثیرگذار است،و به دلیل نقش حساس زن و موقعیت و جایگاه بسیار با اهمیت او در سلامت و سازندگی خانواده و جامعه، مراقبت و توجه به نیازهای جسمی، روانی، اجتماعی و عاطفی و معنوی او نیز از اهمیت خاصی برخوردار است و دقت بیشتری را می طلبد. سلامت زن باید در ابعاد مختلف تأمین و دیدگاه های متفاوت به نقش این موجود استثنایی به گونه ای معطوف شود که جایگاه واقعی خود را بیابد.

ایشان در ادامه بیان کرد که 4 سرطان در بین زنان شایع است که با افزایش آگاهی در این زمینه به راحتی میتوان از ابتلا به آنها پیشگیری کرد. دکتر سلیمانی گفت: سرطان سینه، سرطان دهانه رحم، سرطان پوست و سرطان کولورکتال که شامل سرطان روده بزرگ و مقعد است شایع ترین سرطان ها در بین زنان است.

دکتر سلیمانی در ادامه ضمن  بررسی علل ابتلا به هریک از این بیماری ها، به راههای جلوگیری، علائم بیماری و راههای درمان آن پرداخت.

مديرت حوزه علميه خواهران استان همدان

مدیریت حوزه علمیه خواهران استان همدان