امروز شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری نشست فصلی مدیران ، معاونین فرهنگی و مالی مدارس علمیه استان همدان با رویکرد بررسی مسائل فرهنگی و مالی استان دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸:۲۴


برگزاری نشست فصلی مدیران ، معاونین فرهنگی و مالی مدارس علمیه استان همدان با رویکرد بررسی مسائل فرهنگی و مالی استان تعداد بازدید: ۴۶۴

معاون فرهنگی تبلیغی استان همدان خانم مریم جان جان از برگزارینشست یک روزه مدیران، معاونین فرهنگی و مالی مدارس علمیه استان همدان با رویکرد بررسی مسائل فرهنگی و مالی استان خبر داد .

 حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسن فاضلیان با تسلیت ایام حزن آل الله (علیهم السلام )و قرائت سوره شمس گفت : در هیچ سوره ای به اندازه سوره شمس در قرآن کریم سوگند نداریم . قسم به آفتاب ، آسمان ، نفس و ...آیت الله سبحانی می فرمودند بین قسم و آنچه قسم یاد شده است رابطه است . قسم به الشمس ، القمر و النهار و الارض  همه معرفه است به جز نفس و انسان که ترکیب مادی ندارد .

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان همدان ادامه داد: جامع ترین آیه های اخلاقی در سوره شمس نهفته است . در این سوره قسم به نفس یاد شده است . خیر و شر ، بدبختی و برکت مربوط به نفس می باشد . نفس انسان هرچه ظریفتر باشد حساس تر می شود. هرچه روح قویتر باشد درکش بالاتر می رود.  

حجت الاسلام فاضلیان اظهار کرد: ما باید ابتدا به خود سازی خود توجه کنیم ، بالاخص ما مدیران حوزه ها در راه خودسازی باید حرف اول را بزنیم . ضمن تسلط بر مدیریت ، اخلاق الهی ، برخورد مناسب ، نظم و تواضع و خود کم بینی را سر لوحه امور خود قرار دهیم .

ایشان در ادامه فرمود : طلبه باید زمزمه محبت و عشق را از ما مدیران یاد بگیرد . رفتار ، سکنات و کردار و برخورد های ما در مدرسه الگوی طلاب است .

وی با بیان اینکه کار برای طلاب یک فریضه هست اذعان کرد: فریضه یعنی عبادت واجب، در بعضی از واجبات باید نیت باشد مثل واجب توصلی، پس کار حوزه هم نیت می خواهد. کاری کارآمد و کارستان است که با نیت توأم باشد و این یک اصل است.

فاضلیان خاطر نشان کرد: ارتباط حوزه های علمیه استان با دستگاه ها و نهاد های شهرستان باید بیش از پیش و به نحو احسن باشد تا به اهداف حوزه های علمیه زودتر و سریعتر نایل گردیم .

در ادامه جلسه مدیران ،معاونان محترم فرهنگی و مالی مدارس به بحث و بررسی در باره  امور مالی و سامانه های  مربوطه ، چگونگی اجرای مفید و موثر اردوی طلیعه حضور و پیش نویس طرح های ساعات فرهنگی ، اداره دانش آموختگان وشورای راهبردی اخلاق و تهذیب در استان پرداختند .

مديرت حوزه علميه خواهران استان همدان

مدیریت حوزه علمیه خواهران استان همدان