کد مطلب: 50239 تعداد بازدید: ۱۰۵

نشست بررسی مسائل و مشکلات خوابگاه موسسه آموزش عالی حوزوی فدک

شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۲:۵۱
نشست بررسی مسائل و مشکلات خوابگاه با حضور سرکار خانم جهانگیری مدیر مؤسسه ، سرکارخانم میرزایی شکیب معاون فرهنگی و تبلیغی، سرکار خانم بیات مسئول خوابگاه و طلاب خوابگاهی در مورخ 7/8/96 برگزار شد.

خانم جهانگیری سخنان خود را با بیان  فرمایش امیر المومنین علی(علیه السلام):  "الرِّزْقُ رِزْقَانِ: طَالِبٌ، وَمَطْلُوبٌ، فَمَنْ طَلَبَ الدُّنْيَا طَلَبَهُ الْمَوْتُ حَتَّى يُخْرِجَهُ عَنْهَا،مَنْ طَلَبَ الاَخِرَةَ طَلَبَتْهُ الدُّنْيَا حَتَّى يَسْتَوْفِيَ رِزْقَهُ مِنْهَا" آغاز نمود و گفت: خدمت در حوزه های علمیه و طلبگی از نعمات الهی است که خداوند  به ما ارزانی داشته است. من و شما باید از این نعمت الهی بهترین استفاده را در جهت خودسازی و تبلیغ دین مبین اسلام داشته باشیم. ما باید تلاش نماییم تا از این حوزه ها افرادی مانند بانو امین تربیت شود.

وی در ادامه به بیان فضایل آیه الکرسی پرداخته و تاکید کرد.:آیه الکرسی از جمله ذکر های مجرب جهت افزایش رزق و روزی مادی و معنوی است.  تلاش نمایید بعد از هر نماز مداومت بر خواندن آیه الکرسی (آیه اول)، 3 مرتبه سوره توحید، و 3 مرتبه صلوات و 3 مرتبه آیه 2 و 3 سوره طلاق را داشته باشید.

خانم میرزایی عوامل نشاط و شادابی را ؛ نماز شب، بیداری بین الطلوعین، و ورزش صبحگاهی بیان داشت و گفت:ما طلبه ها باید برای رسیدن به هدف خود که تربیت خود و دیگران است از نشاط و شادابی روحی و جسمی برخوردار باشیم.

در انتهایی نشست مسائل و مشکلات و انتقادات مطرح شده از سوی طلاب خوابگاه بررسی و در جهت رفع و رسیدگی به آنها قول مساعدت داده شد.