کد مطلب: 50119 تعداد بازدید: ۱۰۴

برگزاری مسابقات ورزشی ( تنیس ،طناب کشی ، دو میدانی و...) در موسسه آموزش عالی حوزوی فدک

چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۶:۵۹
به همت مدیریت سرکار خانم جهانگیری و معاونت فرهنگی- تبلیغی سرکار خانم میرزایی در هفته تربیت بدنی مسابقات ورزشی ( تنیس ،طناب کشی ، دو میدانی و...) ، با حضور طلاب سطح 2 و 3 در مؤسسه آموزش عالی حوزوی فدک برگزار شد.

در ابتدای این مسابقات سرکارخانم جهانگیری سخنانی پیرامون اهمیت ورزش ایراد نمودند .

خانم جهانگیری سخنان خود را با ..«.وَزَادَهُ بَسْطَةًفِي الْعِلْمِ وَالْجِسْمِ.... »: و او (طالوت) را در دانش و قدرت جسم وسعت بخشید.( بقره 247) اغاز نمود و گفت: امام خمینی(ره) در اهمیت ورزش فرموده اند: عقل سالم در بدن سالم است .ورزش همانطور که بدن را تربیت می کند و سالم می کند، عقل را هم سالم می کند و اگر عقل سالم شد تهذیب نفس هم دنبال او باید باشد.

وی افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری امام خامنه ای، طلبه ها را باید وادار به ورزش کرد تا به این ترتیب آنان بتوانند از نشاط جوانی خود در محیط های ورزشی استفاده نمایند.

جهانگیری در ادامه سخنان خود به بیان آثار ورزش بر سلامت ذهن و روح  انسان پرداخت و گفت:از جمله آثار ورزش می توان به کاهش استرس، بالا بردن اعتماد به نفس، پیشگیری از آلزایمر، تقویت ذهن و تنظیم خواب اشاره نمود.

سپس طلاب به مسابقه در رشته های تنیس روی میز، دو میدانی و طناب کشی پرداخته و برندگان مسابقه در رشته طناب کشی گروهی  عبارتند از، خانم ها:  زهره نایبی پیکر، مریم خواجه وند ، راضیه آقاخانی از شهرستان بهار

 در رشته تنیس خانم ها : نفر اول: ناهید وجدانی، نفر دوم: مژگان عرشی رفیع، نفرسوم: فاطمه بیرامی از مؤسسه فدک

در رشته دو میدانی خانم ها : نفر اول سحرقهرمانی، نفر دوم: زهره نایبی پیکر از مدرسه الزهرا (س) همدان