امروز شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

چهارمین جشنواره استانی علامه حلی حوزه های علمیه استان همدان شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۹:۳۰


چهارمین جشنواره استانی علامه حلی حوزه های علمیه استان همدان تعداد بازدید: ۵۹۷

چهارمین جشنواره استانی علامه حلی (ره)  حوزه‌های علمیه استان همدان، بیست و هفتم شهریور ماه 1396 برگزار شد.

به گزارش معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان همدان ؛ در این جشنواره 461 أثر پژوهشی به دبیرخانه ارسال شد  که از این تعداد 280 أثر از خواهران و181 أثر از برادران طلبه بود.

پس از ارزیابی اجمالی، تفصیلی و داوری، 21 نفر از این مجموع برگزیده شدند که 14 نفر حائز رتبه و 7 نفر شایسته تقدیر بودند  از 14 نفر حائز رتبه نیز 8 نفر از خواهران و 6 نفر از برادران بودند و 7 نفر شایسته تقدیر نیز شامل : 5 نفر خواهر و 2 نفر برادر بود .

در این نشست علاوه بر برنامه های جانبی(شامل قرائت قرآن ، سرود جمهوری اسلامی ، چند مورد کلیپ ، اجرای گروه تواشیح ، مدیحه سرایی  ، ابتدا حجت الاسلام و المسلمین فاضلیان ، نایب رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره استانی و مدیر حوزه علمیه خواهران استان ، ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر از اساتید و طلاب حاضر و کسانی که در جشنواره نقش داشتند ، به تفسیر آیه ای در خصوص پژوهش پرداخت .

در ادامه «آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی»، نماینده ولی‌فقیه در استان همدان و امام جمعه این شهر ضمن تقدیر از حوزه‌های علمیه ، ضمن تشریح مفهوم و اهمیت پژوهش بنانی و بیانی  ، همه اقسام آن را مفید دانسته و افزود پژوهش در حوزه های علمیه از اوجب واجبات است .

حجت الاسلام و المسلمین رضایی اصفهانی ، دانشیار و عضو هیات علمی جامعه المصطفی العالمیه ، به شکل کاملا علمی به تشریح زوایای بهداشت پژوهش پرداخت .

سپس حجت الاسلام و المسلمین کاظمی ، دبیر جشنواره استانی علامه حلی ، گزارشی از روند اجرایی این جشنواره ارائه نمود .

در پایان از یکی از پژوهشگران  پیشکسوت استان حجت الاسلام و المسلمین نظامی ، معاونین پژوهش مدارس علمیه مرحوم آخوند همدانی (ره) ، زنگنه ، الزهراء (سلام الله علیها ) همدان ، و موسسه آموزش عالی فدک ، که بیشترین آمار شرکت و برگزیده در استان را داشتند و برترین‌های چهارمین جشنواره استانی ، تقدیر به عمل آمد.

مديرت حوزه علميه خواهران استان همدان

مدیریت حوزه علمیه خواهران استان همدان