برگزاری مراسم بزرگداشت روز معلم

شناسه خبر : 107033

1400/02/27

تعداد بازدید : 82

برگزاری مراسم بزرگداشت روز معلم
معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه الزهرا(س) همدان از برگزاری مراسم بزرگداشت مقام استاد شهید مرتضی مطهری و تجلیل از اساتید، دراین مدرسه خبر داد.

معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه الزهرا(س) همدان از برگزاری مراسم بزرگداشت مقام استاد شهید مرتضی مطهری و تجلیل از اساتید، دراین مدرسه خبر داد و گفت: با تاسی به فرمایش رهبری " امروز همه باید تکریم به معلمان را، در فضاى فرهنگى جامعه و در ذهن مردم بیش از پیش تشدید کنند".
این مراسم که با حضور مدیر،معاونین،اساتید و همکاران در فضای باز مدرسه و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد ، حجت الاسلام والمسلمین جعفر رحمانی،به ایراد سخن پرداخت .
حجت الاسلام رحمانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مطهری به ویژگیهای برجسته ایشان اشاره کرده و گفت:  مبارزه با افكار مخرب منافقين و روشنگري در خصوص اهداف اين گروه ، صراحت در موضعگیری در برابر افکار, افراد و گروه‌ها و قدرت تفکیک دقیق مسائل  از ویژگیهای بارز ایشان می باشد
استاد اخلاق حوزه در ادامه بيان کرد: خصوصيات اخلاقي استاد شهيد مرتضي مطهري باید براي نسل جوان تبيين گردد تا ضمن آشنایی با ويژگي هاي اخلاقي اين استاد با آثار و تالیفات ایشان مانوس شوند ، همانگونه كه  حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر مطالعه كتب ايشان براي  اقشار مختلف به ويژه نسل جوان جامعه تاكيد دارند.
در ادامه حجت الاسلام رحمانی  با بیان حدیثی که حفص بن غیاث از امام صادق (ع) نقل می کند که از حضرت درباره تفسیر" وسع کرسیه السماوات والارض"  سؤال کردند، فرمود: "منظور علم خداوند است" ، علمی که خداوند، انبیا را بر آن واقف کرده.
ایشان افزودند : "از آنجا که مومنان و اساتید ما، حاملان عرش الهی و میراث داران انبیاءالله هستند ، از جایگاه و مرتبه والایی بهره مند ند که می بایست ضمن آشنایی و پاسداشت آن در جهت اعتلای آن بکوشند. ارزش آموزش تعلیم و تربيت از چند جهت قابل تامل است . اندیشیدن به جمله حضرت امام (ره) - معلمی شغل انبیاست-  یکی از این جهات است.چرا که  اساتید و معلمان، با سرمایه گذاری از تمامیت وجودی خویش ،به دنبال تربیت افرادی تاثیر گذار و کار آمد هستند و در رشد و پویایی آینده کشور، نقشی موثر را ایفا می کنند.
حجت الاسلام رحمانی با بیان اینکه روشنگری و آگاه سازی از خواص لسان اساتید است تصریح کرد: محصول کار معلمی، ساختن انسان هایی است که در ساختن جامعه اسلامی تلاش می‌کنند و این امر نمایان شدن سیره انبیاء الهی در صورت و سیرت معلمان واساتید را دو چندان می کند.
در پایان مراسم با اعطای هدایایی از اساتید فرهیخته این مدرسه تقدیر بعمل آمد.