مدیر مدرسه علمیه:

وحدت حوزه و دانشگاه موجب تحکیم نظام است

شناسه خبر : 100749

1399/10/06

تعداد بازدید : 23

وحدت حوزه و دانشگاه موجب تحکیم نظام است
مدیر مدرسه علمیه الراضیه(س) اسدآباد گفت:وحدت حوزه و دانشگاه موجب تحکیم نظام است

 به گزارش خبرگزاری کوثر از همدان، مزار شهدای گمنام شهرستان اسدآباد توسط  خانم ضحاکی آراسته،مدیر مدرسه علمیه الراضیه(س)اسدآباد، حجت الاسلام و المسلمین مشتاقی، مدیر حوزه علمیه برادران و دکتر حسین مرادی مخلص، ریاست دانشگاه سید جمال ، وسایر روسا ومعاونین دانشگاههای شهرستان  به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه عطرافشانی و گلباران شد.

روز شنبه مورخ 29 آذرماه، به مناسبت سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، روسای حوزه های علمیه برادران و خواهران شهرستان اسدآباد به اتفاق روسای  دانشگاه، معاونین و برخی مدیران واحدهای دانشگاهای شهرستان  در مزار شهدای گمنام شهرستان حاضر شدند و با عطر افشانی و گلباران مزار این شهدای عزیز، با آرمان های امام راحل و شهدای گرانقدر تجدید پیمان کردند.

در این مراسم، دکتر مرادی مخلص ضمن گرامیداشت یاد شهدا و امام شهیدان، به ویژه استاد شهید مفتح، بیان داشتند پرچمی را که سید جمال الدین اسدآبادی در زمینه بیداری اسلامی بر افراشته بودند شخصیت هایی مانند شهید مفتح به پا داشته اند که به همت رشادت ها و خون سرخ این عزیزان همچنان نهضت بیداری پابرجاست..

ایشان دستیابی به چشم‌انداز و اهداف آینده نظام اسلامی و عملی سازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را منوط به هماهنگی و همکاری تنگاتنگ نخبگان حوزوی و دانشگاه در راستای تفکر ناب شهید مفتح خواندند و در راستای جامعه محوری و تاثیر گذاری در حوزه های فرهنگی واجتماعی، خواستار همکاری بیشتر حوزه های علمیه شهرستان اسدآباد و دانشگاه شدند..

در ادامه رییس محترم حوزه علمیه برادران دانشگاه ضمن تقدیر از مدیریت دانشگاه در جهت تدوین این برنامه فرهنگی، به برخی از فضائل اخلاقی شهید مفتح اشاره کردند و دانشگاه و حوزه را دو بال قوی علم و دانش خواندند که می توانند مکمل همدیگر باشند و نقاط مشترک بین این دو نهاد را تقویت کنند.

خانم ضحاکی اراسته نیز در حاشیه این مراسم گفت: امروز وحدت حوزه و دانشگاه برای تحکیم پایه های انقلاب اسلامی و جلوگیری نفوذ بیگانگان در جامعه ضروری است. نقش مهم این دو مرکز علمی و فرهنگی در کیفیت اداره نظام و مقابله با تهاجم همه جانبه استکبار جهانی، وحدت این دو نهاد را به ضرورت گریزناپذیری بدل کرده است. به فرموده مقام معظم رهبری: «وحدت حوزه و دانشگاه گمشده ای است که باید آن را بیابیم تا مجموعه نظام آموزشی و علمی ـ فرهنگی کشور به عنوان پیکر واحد در راستای مصالح عالیه اسلامی قرار گیر د خواستار تعامل وهمکاری بیشتر این دو نهاد فرهنگی شد...